درباره ما

انتشارات سروش یکی از انتشارات وابسته به صدا و سیما است که در سال ۱۳۵۶ آغاز به کار کرده‌است.

مبنای شکل‌گیری این واحد، انتشار مجلهٔ هفتگی «سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران» به نام «تماشا» و تشکیل «واحد انتشارات تماشا» بود. اولین شمارهٔ مجلهٔ «تماشا» در اسفند ماه ۱۳۴۶ منتشر و در سطح تهران و شهرستانها توزیع شد. انتشار مجلهٔ مذکور و چاپ کتاب‌های رادیو و تلویزیونی تا سال ۱۳۵۶ ذیل همین عنوان ادامه داشت.

در این سال نام انتشارات به «سروش» تغییر یافت و شمارهٔ ۳۹۵ مجلهٔ مذکور در ۳۰ خرداد ۱۳۵۶ با نام «سروش» منتشر شد. شمارهٔ ۴۳۵، آخرین شمارهٔ قبل از انقلاب «سروش» بود.

سروش جدید با شمارهٔ یک در اردیبهشت ۱۳۵۸ منتشر شد و انتشار آن تا امروز ادامه دارد. شمارهٔ این مجله در مرداد ۱۳۹۰ از ۱۵۰۰ عبور کرد. در طی دورهٔ جدید، تجربه‌های دیگری برای چاپ مجلاتی به زبانهای انگلیسی، فرانسوی و عربی حاصل شد که تداوم نیافت. «شرکت انتشارات سروش» در آبان ماه ۱۳۷۴ به ثبت رسید.

دفتر مرکزی انتشارات سروش در ساختمانی ۹ طبقه متعلق به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران واقع در: تهران، تقاطع خیابان‌های شهید مطهری و شهید مفتح قرار دارد.

چاپخانهٔ سروش در مجموعهٔ غزالی قرار دارد.سروش، کتاب‌هایی با محوریت ارتباطات، هنر، رسانه، مذهبی، تاریخی و کودک و نوجوان منتشر کرده و نشریات خود را به‌صورت هفته‌نامه، دوهفته‌نامه و ماهنامه منتشر می‌کند. این نشریات عبارتند از سروش هفتگی، سروش خردسالان، سروش کودکان وسروش نوجوان.

دفتر جادویی، محصول جدید سروشا است. اطلاعات کامل در بخش واقعیت افزوده آمده است.

سروشا متعلق به انتشارات سروش به مدیرعاملی مجید بلالی است.


logo-samandehi