برای دریافت نرم افزار واقعیت افزوده بر روی دریافت کلیک کنید.

واقعیت افزوده (به انگلیسی: Augmented Reality) یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم (و معمولاً در تعامل با کاربر) است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. این عناصر بر اساس تولیدات کامپیوتری که از طریق دریافت و پردازش اطلاعات کاربر توسط سنسورهای ورودی مانند صدا، ویدئو، تصاویر گرافیکی یا داده‌های GPS می‌باشد ایجاد می‌شود. واقعیت رایانه‌ای مفهوم کلی واقعیت افزوده‌است. 

در واقعیت افزوده، عناصر معمولاً به صورت بی‌درنگ نگاشته شده و به‌طور هوشمند مرتبط با عناصر محیطی می‌باشند، مانند نمایش امتیاز مسابقات ورزشی در زمان پخش از تلویزیون. با کمک تکنولوژی پیشرفتهٔ واقعیت افزوده (برای مثال افزودن قابلیت بینایی کامپیوتری و تشخیص اشیاء) می‌توان اطلاعات مرتبط با دنیای واقعی پیرامون کاربر را به صورت تعاملی و دیجیتالی به او ارائه کرد. همچنین می‌توان اطلاعات مرتبط با محیط و اشیاء اطراف را بر روی دنیای واقعی نگاشت. ایده اولیه واقعیت افزوده اولین بار در سال ۱۹۹۰ توسط توماس کادل کارمند بوئینگ مطرح شد.


با توجه به گسترش سریع موبایل‌های هوشمند (Smart Phones) به عنوان اصلی‌ترین سخت‌افزارها برای واقعیت افزوده می‌توان به گسترش روزافزون نرم‌افزارهای کاربردی در حوزه‌های مختلف اشاره کرد. استفاده از واقعیت افزوده در آموزش و پرورش در چند دهه اخیر پیشرفت چشم‌گیری داشته‌است و از طرفی با افزایش سطح استفاده از وسایل همراه در این زمینه، بهره‌برداری از این تکنولوژی به شدت رو به رشد می‌باشد. به‌طور معمول نیازهای اولیه نرم‌افزارهای واقعیت افزوده عبارتند از یک پردازشگر، نمایشگر خاص، سیستم ردیابی و سخت‌افزار و نرم‌افزارهایی که مورد نیاز می‌باشد. (Billinghurst, 2012) از این تکنولوژی می‌توان در سطوح مختلف آموزشی از تحصیلات ابتدایی و متوسطه که به آن‌ها اصطلاحاً K-12 گفته می‌شود، گرفته تا تحصیلات سطح بالای دانشگاهی استفاده نمود.

 

برای دریافت نرم افزار واقعیت افزوده بر روی دریافت کلیک کنید.

دیگر نسخه های نرم افزار برای سیستم عاملهای مختلف، بزودی در سایت قرار خواهد گرفت.

راهنمای استفاده از نرم افزار سروشا

1) ابتدا برنامه را از طریق لینک بالا دانلود و نصب کنید.

2)برنامه را اجرا کنید. با باز شدن این صفحه تا اطلاع ثانوی بدون وارد کردن کد 16 رقمی و ثبت نام وارد شوید.

3) دفتر خریداری شده خود را انتخاب کنید و برای دیدن مدل های جدید، برنامه را بروز رسانی کنید.

4) با زدن فلش به سمت چپ و راست پائین صفحه مدل های سه بعدی طرح جلد دفتر نمایان و تغییر داده می شود.  به عنوان مثال 7 نوع مدل دایناسور به همراه اطلاعات مختص خود را دارد. اگر شکلی مشاهده نشد زوم صفحه را کم کنید تا مدل سه بعدی دیده شود.

5) سه نقطه گوشه سمت راست حاوی اطلاعات متنی درباره مدل سه بعدی انتخابی ، فیلم آموزشی و سومین گزینه صدا است.

امیدوارم که از امکانات جالب و شگفت انگیز دفترهای جادویی سروشا لذت ببرید. اگر پیشنهاد و ایده جدیدی برای بهبود برنامه دارید از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.

sales@sorusha.com


logo-samandehi